Jak zrobić edukacyjną piramidę wieżę dla małych dzieci?

1
1

Coś czuję, że piątki blogowe staną się Zaradnymi Piątkami. Dzisiaj jak na Zaradnych Rodziców przystało pokażę wam jak w szybki i prosty sposób zrobić fajną zabawkę dla małych dzieci.

Edukacyjna piramida do układania to ostatnio hit zabawek dla dzieci. Jest bardzo lekka, duża i wręcz idealna dla małych rączek. Dzieci uwielbiają teksturowe pudełka, lubią do nich wchodzić, wychodzić, układać i burzyć. Pewnie, że taką zabawkę można kupić, ale dlaczego jej nie zrobić samemu? Fun i oszczędność w jednym. ? Pokażę wam, że wcale nie jest to takie trudne, a da wam jak i waszym dzieciom wiele frajdy.

Do zrobienia edukacyjnej piramidy potrzeba:

 • mała kuweta i wałek malarski
 • pędzle
 • farby do tektury
 • tapeciak
 • ołówek
 • linijka
 • klej do klejenia na gorąco
 • tektura

Opis:

Do stworzenia wieży potrzeba 5 kwadratowych pudełek o wymiarach: 12 cm, 10 cm, 8 cm, 6 cm, 4 cm.

 1. Najpierw odmierzam i rysuję na tekturze wymiary pudełek.
 2. Następnie tapeciakiem dokładnie wycinam kształt i wyjmuję elementy.
 3. Teraz zaginam rogi, aby łatwo było złożyć pudełko i sklejam wszystkie boki.
 4. Następnie maluję pudełka na różne kolory.
 5. Po wyschnięciu farby na dwóch przeciwległych bokach maluję cyfry, a na dwóch pozostałych kształty.

I gotowe! ?

edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 1 3 4 edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 5 8 edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 9 edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 10 11

Jak widzicie pudełka zajmują naprawdę baaardzo niewiele miejsca.:) A oprócz edukacyjnej wieży można stworzyć jeszcze inne cuda, np. domki z różnymi drzwiami i oknami. ?
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to zapraszam do subskrybowania naszego kanału Zaradni Rodzice na Youtubie oraz do polubienia strony Zaradnych na facebooku, dzięki której chcielibyśmy zrzeszać wszystkich Zaradnych Rodziców i nawzajem dzielić się radami i pomysłami jak usprawnić i kolorować sobie, dzieciom i całej rodzinie życie.:)

edukacyjna piramida wieża zaradni rodzice 11

Jak dla mnie, a raczej córki zabawka okazała się strzałem w „10”. I jak wspomniałam w filmiku córeczka bawiła się dobre aż 10 minut, a ja spokojnie mogłam usiąść i odpocząć, albo chociaż zrobić smoothie, ale zamiast tego usiadłam obok niej i gapiłam się na nią z dumą i fascynacją w oczach, że jest już taką dużą dziewczynką. ♥♥♥

Spróbujcie zrobić taką zabawkę we własnych domach. Fajna sprawa.:)

Buziaczki,
Magda

Zapraszam was jeszcze na mojego instagrama, na którym znajdziecie masę zdjęć, których nie widzieliście na blogu i inspiracji oraz na facebooka LifebyMada, aby być na bieżąco.:)

Written By
More from Magda

Jak zapakować prezent?

Własnoręcznie zrobienie prezentu to nie lada wyzwanie. Gratulujemy każdemu, kto się tego...
Read More

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *